Square, 29 milyar dolarlık bir anlaşmayla Avustrala merkezli şimdi al, sonra öde (BNPL) devi Afterpay’i satın aldığını duyurdu.

Satın alma fiyatı, Square’in adi hisse senedinin 30 Temmuz’daki 247,26 $ olan kapanış fiyatına dayanıyor. İşlemin, belirli koşullara bağlı olarak 2022’nin ilk çeyreğinde kapanması bekleniyor.

Square’in kurucu ortağı ve CEO’su Jack Dorsey yaptığı açıklamada, iki fintech devinin “ortak bir amacı olduğunu” söyledi.

Finansal sistemi daha adil, erişilebilir ve kapsayıcı hale getirmek için işimizi kurduk ve Afterpay bu ilkelerle uyumlu güvenilir bir marka inşa etti. Birlikte, tüccarlar ve tüketiciler için daha da çekici ürünler ve hizmetler sunmak için Cash App ve Seller ekosistemlerimizi daha iyi bağlayabilir ve gücü tekrar ellerine verebiliriz.

Son 2 yıldır şimdi al, sonra öde (BNPL) alanında büyük bir yükseliş görülüyor, özellikle kredi kartı kullanmama veya faiz ödememe fikrine kapılmış ve bunun yerine çevrimiçi ve perakende her yerde yaygın hale gelen taksitli kredileri tercih eden genç nesillere bu yöntem çekici geldi.

30 Haziran itibariyle Afterpay, moda, ev eşyaları, güzellik ve spor malzemeleri gibi sektörlerdeki büyük perakendeciler de dahil olmak üzere dünya çapında 16 milyondan fazla tüketiciye ve yaklaşık 100.000 tüccara hizmet veriyor.

Şirketlerin açıklamasına göre Afterpay, Seller ve Cash App ekosistemleri için Square’in stratejik önceliklerini hızlandıracak. Square, Afterpay’i mevcut Seller ve Cash App iş birimlerine entegre etmeyi planlıyor, böylece en küçük tüccarlar bile şimdi al, sonra öde teklifinde bulunabilecekler. Entegrasyon ayrıca Afterpay tüketicilerine taksit ödemelerini doğrudan Cash App’te yönetme olanağı da verecek. Cash App müşterileri, doğrudan uygulama içinde satıcı bulabilecek ve şimdi satın al, sonra öde (BNPL) teklifleri alabilecek.

Şimdi al, sonra öde (BNPL) hizmetlerinin kullanımı artıyor

KaynakTechCrunch