Lloyds Bank, ticari ödeme kartlarını kullanan müşterilere Doğrudan İşleme (STP) teknolojisi sunmak için Visa ile ortaklık kurdu.

Doğrudan İşleme (STP), hem alıcıya hem de tedarikçiye ticari kart ödemelerinin geleneksel faydalarını sağlarken faturaları ödemenin daha verimli bir yolunu sağlıyor. STP ile alıcılar, ekstrelerinden önceki gün sayısını en üst düzeye çıkarmak için ödemelerini zamanlamayı talep edebiliyor ve bu da onlara nakit akışlarında banka havalesine göre daha fazla esneklik sağlıyor.

STP, zengin havale verileri sayesinde tedarikçilerin gelen ödemelerin kaynağını belirlemesini de kolaylaştırıyor. Tedarikçiler, kart ayrıntılarını manuel olarak girmeye veya kart terminallerini kullanmaya gerek kalmadan doğrudan hesaplarına para alarak bundan faydalanabilir.

2019’da Lloyds Bank, işletmelerin insan müdahalesi olmadan doğrudan sistemlerinden daha hızlı ödeme göndermelerini sağlamak için tasarlanan ve şu anda her ay 350 milyon GBP’den fazla ödemeyi işleyen borçlar API’sini de başlatmıştı. STP, ek işletme sermayesi avantajlarıyla birlikte tedarikçi kartı kabul süreçlerini otomatikleştirerek Lloyds Bank’ın ticari müşterileri için yeteneklerini daha da genişletecek

Geniş kapsamlı bir dijital dönüşüm sürecine giren banka, müşterilerine en uygun çözümü sunabilmek için finansal teknoloji şirketlerinin yanı sıra Visa gibi ödeme devlerinin de kapısını sık sık çalıyor.

Lloyds Bank, FinTech ortaklıklarını artıracak