Artan dijital dönüşüm ihtiyacını karşılamak için birçok yeni nesil banka ve büyük finans kurumu, işletim platformu olarak bulutu tercih ediyor.

Finastra’nın bulut bankacılığı üzerine yaptığı çalışmaya göre, bugün bankaların karşılaştığı en büyük zorluklar müşteri edinme ve elde tutma, pazara sunma süresi, inovasyon, mevzuata uygunluk, çözüm dağıtımı, operasyonlar ve güvenlik.

Büyük ve küçük bankaları buluta geçiş için teşvik eden şey, güvenilir, erişilebilir ve dayanıklı bir altyapı olarak gösterilebilir. Bulutun esnekliği, hızlı inovasyona izin verirken bu temeli sağlayabilir; fatura indiriminden dolandırıcılık tespitine kadar birçok yeni nesil teknoloji native olarak bulutta çalışabilir.

Bulutun kullanılabilirliği, esnekliği, yanıt verebilirliği ve basitleştirilmiş yönetimi, onu önemli sorunları ele almak için bankalar için çekici bir alternatif haline getiren başlıca özelliklerden sadece birkaçıdır. Bu geçiş aynı zamanda %30 IT tasarrufu ve %50’lik gelir artışı beklentileri ile de uygun maliyetli bir geçiştir. Sonuç olarak bulut sistemleri, bankaların dijital dönüşüm sürecinde daha hızlı ve daha başarılı bir şekilde hareket etmelerini sağlar.

Finastra’nın finansal kurumların bulut tercihi ile ilgili whitepaper’ına buradan ulaşabilirsiniz.

IBM ve EY finansal kurumların buluta geçişini hızlandıracak

KaynakFinastra