CNBC’nin haberine göre ödeme devi PayPal, kullanıcılarının bireysel olarak hisse senedi ticareti yapmasına izin vermenin yollarını arıyor.

Konuya yakın kaynakların bildirdiğine göre California merkezli şirket kısa süre önce bu planlarının bir parçası olarak sektörün deneyimli isimlerinden Rich Hagen’ı işe aldı. Hagen’ın LinkedIn profiline göre kendisi şu anda ‘Invest at PayPal’ adlı daha önce bildirilmeyen bir bölümün CEO’su. Hagen’ın mevcut iş tanımı, PayPal’ın tüketici yatırımı işinde fırsatları keşfetme çabalarını özetliyor.

CNCB’ye PayPal’a konuyla ilgili yorum almak için ulaştığında PayPal, Dan Schulman’ın daha önce dile getirdiği cümleleri hatırlatıyor. Schulman daha önce bir yatırımcı buluşmasında, şirketin uzun vadeli vizyonuna yönelik yatırım yetenekleri de dahil olmak üzere birçok finansal hizmeti nasıl kendilerine dahil edilebileceğini araştırdıklarını söylemişti.

Müşterilere hisse senedi ticareti sunmak için PayPal’ın mevcut bir aracı ile ortak olması ya da satın alması da mümkün görünüyor. Kaynaklardan birine göre şirket, potansiyel endüstri ortaklarıyla şimdiden görüşmelerde bulunuyor.

Yine de hisse senedi alım satım hizmetinin bu yıl hizmete girmesi pek olası görünmüyor. Konuya yakın olan kaynaklar olası ortaklıklar hakkında bilgi paylaşma yetkileri olmadığı için anonimlik koşuluyla CNBC’ye konuştu.

PayPal, süper uygulama olmak istiyor

KaynakCNBC