Twitter, kullanıcıların içerik üreticilerine aylık olarak ödeme yapmasına imkân tanıyan Süper Takip özelliğinin altyapısını sağlamak için Stripe ile anlaştı.

ABD ve Kanada’daki iOS kullanıcıları için kullanıma sunulan Süper Takip özelliği, müzisyenler, güzellik uzmanları, komedyenler ve oyuncular gibi içerik oluşturucuların Twitter paylaşımlarından para kazanmalarına yardımcı olmak için tasarlandı.

İçerik oluşturucuların bir Süper Takip aboneliği oluşturmak için bir bekleme listesine katılmaları gerekiyor. Ardından kullanıcılar sahne arkası içeriği, erken önizlemeler ve özel sohbetler gibi şeyler için aylık 2,99 – 4,99 – 9,99 dolar şeklinde ödeme yapabilecekler.

Abone olmak isteyenler Süper Takip butonuna basarak Stripe tarafından desteklenen uygulama içi ödemeyi ayarlayabilecek.

Stripe, Clubhouse, Substack, GoFundMe, Kickstarter ve Patreon gibi şirketlerle çalışarak yaratıcı ekonomiye katkı sunuyor.

Stripe Express’ten Connor Mullen konuyla ilgili olarak: “Yaratıcıları ve onların arkasındaki platformları güçlendirmek, Stripe’in internet ekonomisini çeşitlendirmek ve güçlendirmek için yapabileceği en yüksek kaldıraçlı şeylerden biri” ifadelerini kullanıyor.

Stripe yapay zeka tabanlı kimlik doğrulama aracını başlattı

KaynakFinextra