PayPal, Japonya merkezli şimdi al, sonra öde (BNPL) firması Paidy ile 2,7 milyar dolarlık satın alma anlaşmasına imza attı.

Anlaşma, PayPal’ın küresel olarak e-ticaret pazarındaki konumunu güçlendirirken aynı zamanda hızla büyüyen BNPL sektöründeki itibarını da artırıyor.

Paidy, Japon müşterilerin çevrimiçi alışveriş yapmalarına ve ardından her ay bir marketten konsolide faturada veya banka havalesi yoluyla ödeme yapmalarına olanak tanıyor. Şirket, kredibiliteyi puanlamak, işlemleri garanti altına almak ve tüccarlara ödeme garantisi vermek için tescilli teknolojisini kullanıyor.

2014 yılında kurulan Paidy şu anda 6 milyondan fazla kayıtlı kullanıcıya sahip. Şirket geçtiğimiz nisan ayında D serisi yatırım turundan 120 milyon dolar toplamıştı.

PayPal Japonya’nın Başkan Yardımcısı Peter Kenevan’ın konuyla ilgili açıklamaları şöyle: “Paidy’nin markasını, yeteneklerini ve yetenekli ekibini PayPal’ın uzmanlığı, kaynakları ve küresel ölçeğiyle birleştirmek, stratejik olarak önemli bu pazardaki ivmemizi hızlandırmak için güçlü bir temel oluşturacaktır.

Satın alma işleminin dördüncü çeyrekte tamamlanması planlanıyor. Satın alımın ardından Paidy mevcut işini yürütmeye ve markasını korumaya devam edecek.

BNPL piyasası hızla büyümeye devam ediyor. Pandemiyle birlikte yeni nesil bankaların yanı sıra yerleşik ödeme firmaları ve bankalar da bu yöntemine yönelik çalışmalarını hızlandırdı.

BNPL çözümlerinin görünmeyen tarafı: Borç tahsilatı

KaynakFinextra