ABD merkezli dijital banka Varo Bank, Lone Pine Capital liderliğindeki yatırım turundan 510 milyon dolar değerinde yatırım topladı.

Geçtiğimiz yıl Varo, ulusal banka tüzüğü verilen ilk ABD merkezli tüketici FinTech firması oldu. Böylelikle yeni nesil bankaya eksiksiz bir FDIC sigortalı hizmetler paketi sunması sağlandı.

O zamandan beri Varo açılan hesap sayısını ikiye katlayarak 4 milyona çıkarttı. Şirketin geliri bu dönemde üçe katlanırken çalışan sayısı da ikiye katlandı.

Şirket ayrıca sunduğu ürün ve hizmetleri de genişletti. Bunların arasında kısa vadeli kredi limiti, cashback ödülleri ve kredi kartı programı gibi ürünler de bulunuyor.

Şirketin kurucu ortağı Colin Walsh konuyla ilgili olarak: “Artık en iyi FinTech’i düzenlenmiş finansal sisteme getirmenin ve tamamen yeni bir banka türü kurmanın zamanı geldi: tüketicilerin artık sofistike bir dijital deneyim ile güvenilir bir bankacılık ortağı arasında seçim yapmak zorunda olmadığı bir banka.

Bu yatırım, milyonlarca tüketici için finansal katılımı ilerletmek üzere tasarlanmış kârlı, dönüştürücü ve sürdürülebilir bir iş elde etme çabalarımızı hızlandıracak.” ifadelerini kullandı.

Yeni nesil banka Varo Money 241 milyon dolar yatırım aldı

KaynakFinextra