Kart düzenleme platformu Marqeta, Avustralya’da dijital perakende finans ve ödeme sektörünün önde gelen oyuncusu Zip ile BNPL ortaklığını duyurdu.

California merkezli Marqeta müşterilerin daha yapılandırılabilir ve esnek ödeme deneyimleri oluşturmasını sağlayan, pazara sürüm süresini hızlandıran ve kart verme teknolojisine erişimi demokratikleştiren bir kart verme platformu. Şirket şu anda dünya çapında 36 ülkede faaliyet göstermek için sertifikalandırılmış durumda.

Zip ise perakende, ev, sağlık, otomotiv ve seyahat sektörlerine satış noktası kredisi ve dijital ödeme hizmetleri sunan bir şirket. Son üç yılda, Zip’in müşteri tabanı dünya çapında 7,3 milyona ulaştı.

İki şirket arasında yapılan ortaklık insanların her yerde ödeme şeklini kolaylaştırmaya ve basitleştirmeye hizmet eden Şimdi Al, Sonra Öde (BNPL) teklifinin büyümesini hızlandıracak.

Marqeta’nın Ürün Müdürü Duncan Currie’nin konuya yönelik açıklamaları şöyle: “İnsanların alışveriş yapma şeklini değiştiren ve satış noktasında ödemelerde devrim yaratan, hızla büyüyen bir Avustralya işletmesini desteklemekten gurur duyuyoruz. Zip tekliflerinin esnekliği, modern kart düzenlemenin gücünün bir kanıtıdır ve bunların küresel genişlemesini desteklemekten heyecan duyuyoruz.

Her iki şirket de son çeyrekte önemli bir büyüme kaydetti. Zip, işlem hacimlerinde 5,8 milyar ABD dolarına kadar yüzde 176 artış gösterirken, Marqeta, 2021 yılının ikinci çeyreği için BNPL net gelirinde yıldan yıla yüzde 350 artış bildirdi.

Zip’e göre, işlem hacmi Marqeta ile ortaklık kurduğundan bu yana 12 ay içinde önemli ölçüde arttı.

Marqeta geri dönüştürülmüş kart programını başlattı

KaynakFinextra