33 milyar dolar değerlemeye sahip küresel FinTech şirketi Revolut, yakında ABD’li müşterileri için komisyonsuz hisse senedi ticareti hizmeti sunacak.

CNBC’nin haberine göre şirketin CEO’su Nik Storonsky, Revolut’un “broker-dealer” lisansı aldığını ve bu sayede Robinhood gibi şirketlerle rekabet edebileceğini söyledi.

2015 yılında kurulan Revolut, sürekli kendine yeni özellikler katarak Avrupa’nın en baskın FinTech şirketlerinden biri haline geldi. Yoluna, insanların seyahat ederken para birimi dönüştürme ücretlerinden kaçınmasını sağlayarak başlayan uygulama, daha sonra kendisine düzinelerce ürünle birlikte bankacılık, ticaret ve kripto gibi özellikler ekledi. Şirketin şu anda 16 milyondan fazla müşterisi bulunuyor.

Storonsky’nin konuya yönelik açıklamaları şöyle: “İnsanların bankacılık ve dövizden kripto para birimine ve hisse senedi ticaretine kadar finanslarının tüm yönlerini yönetebilecekleri tek bir uygulama geliştiriyoruz. Minimum hesap tutarı ve karmaşık arayüzler gibi hisse senedi ticaretine girişin önündeki genel engelleri yıkmak için sabırsızlanıyoruz.

Revolut ilk olarak pandeminin başlangıcında ABD’li müşterilerle buluşmuştu. O zamandan bu yana FinTech, müşterilerine yüksek faiz tasarrufları, küçük işletme bankacılığı, ABD-Meksika arası para transferleri ve kripto para ticareti gibi özellikler sundu. ABD’de bir bankacılık lisansına da başvuran Revolut, bölgedeki hizmetlerinin kapsamını hızla genişletiyor.

Şirketin yeni komisyonsuz hisse senedi alım satın hizmetini birkaç ay içinde ABD’li müşterileri için sunması bekleniyor.

Revolut 800 milyon dolar yatırım aldı

KaynakCNBC