Almanya merkezli dijital banka N26, 900 milyon dolarlık E serisi yatırım turuyla birlikte değerlemesini 9 milyar dolara yükseltti.

2015’te kurulan N26 ilk olarak Mastercard ile birlikte cari hesap olarak kullanılabiliyordu. Şu anda 25 ülkede 7 milyondan fazla müşterisi bulunan şirketin 2021 yılındaki işlem hacmi 90 milyar doların üzerine çıkma yolunda ilerliyor.

Yeni yatırım turuyla birlikte N26, Almanya’nın en büyük ikinci ticari bankası konumunda olan Commerzbank ile kabaca aynı piyasa değerine ulaşmış durumda.

N26 CEO’su Valentin Staff’ın yatırımla ilgili yaptığı açıklamada “Bu son yatırım turu, bildiğimiz şekliyle bireysel bankacılığın değiştiği gerçeğini pekiştiriyor. Taze yatırımla birlikte tek bir şubemiz olmadan Avrupa’nın en büyük perakende bankalarından biri olma yolundayız.” ifadelerini kullanıyor.

Yapılan açıklamada yeni yatırımın mobil bankacılık ürününü geliştirmek ve ürün, teknoloji ve siber güvenlik gibi alanlarda 1000 yeni çalışanı işe almak için kullanılacağı belirtiliyor.

N26’da sular durulmuyor

KaynakFinextra