7,4 milyar dolar değerlemeye ulaştıktan sadece 6 ay sonra 300 milyon dolar değerinde yeni bir yatırım alan Brex, 12,3 milyar dolar değerlemeye ulaştı.

Anlaşmaya Greenoaks’ın öncülük ettiği söyleniyor. Bir ön sözleşme imzalanmasına karşın henüz Greenoaks ya da Brex’ten resmi bir açıklama gelmedi. Kaynaklara göre Brex, bu yıl gelirini ikiye katlama peşinde.

2017 yılında kurulan San Francisco merkezli FinTech Brex, 425 milyon dolarlık D serisi yatırım turunu tamamladıktan sonra 7,4 milyar dolar değerlemeye ulaşmıştı. Crunchbase’in verilerine göre şirket bugüne kadar toplam 1,5 milyar dolar değlerinde yatırım topladı. Henüz 4 yıllık bir girişim olmasına karşın Brex şimdide decacorn statüsüne ulaşmış durumda.

2021’in ilk çeyreğide müşteri sayısını %80 büyüttüğünü açıklayan Brex, aylık müşterilerini de 5 katına çıkarttıklarını söylemişti. Şirket kurumsal pazarda orta segmenttekiler olmak üzere daha erken aşamadaki girişimlere ve daha yerleşik işletmelere odaklı hizmet veriyor.

Brex bir taraftan hizmet modelini de geliştirmeye devam ediyor. Birkaç gün önce Brex API özelliğini duyuran şirket, yeni açık API özelliğinin tüm Brex müşterilerinin ücretsiz olarak kullanabileceğini ve özelleştirilebilir bir arayüzde finansal bilgileri sorunsuz bir şekilde yönetmeyi sağlamak için tasarlandığını söylüyor.

Brex 7,4 milyar dolar değerleme üzerinden yatırım aldı

KaynakTechCrunch