Stripe üzerinde çalışan milyonlarca online işletme yakında müşterilerine Klarna’nın  şimdi satın al, sonra öde seçeneklerini sunabilecek.

İki ödeme firması, Klarna’nın esnek ödeme seçeneklerini ABD ve Avrupa’daki 19 ülkede milyonlarca internet işletmesine sunan yeni bir ortaklık kurdu.

Bu ortaklık kapsamında Stripe artık Klarna’nın ABD ve Kanada’daki tüketi satın alımları için tercih edilen ödeme ortağı oldu. Bu da müşterinin bir perakendeciden yaptığı ilk satın alma işlemi Klarna tarafından finanse edildikten sonra, sonraki geri ödemelerin de Stripe tarafından işlendiği anlamına geliyor.

Stripe Ürüm Müdürü Will Gaybrick konuyla ilgili olarak: “Klarna’nın ödeme seçenekleri, online işletmelerin daha fazla müşteri çekmesi, dönüşüm oranlarını artırması, sepet hacimlerinin büyümesi ve böylece gelirlerini artırması için güçlü bir araçtır.” ifadelerini kullandı.

Klarna CTO’su Koen Köppen ise ortaklıkla ilgili olarak daha fazla müşteriye kolaylık, esneklik ve kontrol sunarak hem perakendeciler hem de tüketiciler için bir kazan-kazan durumu yarattıklarını söyledi.

Klarna BNPL çözümü için önlemler paketini duyurdu

KaynakFinextra