BNPL hizmetiyle tanınan FinTech devi Klarna, İsveç merkezli fiyat karşılaştırma platformu PriceRunner’ı satın aldığını açıkladı.

PriceRunner, Klarna uygulamasına ürün incelemeleri, ürün keşfi ve fiyat karşılaştırmaları şeklinde yeni özellikler getirirken, satıcı ortaklarına web sitesi trafiğini artırmak için davranışsal içgörüler ve pazarlama fırsatları sağlayacak.

İsveç, Danimarka, Norveç ve Birleşik Krallık’taki işletmelerle birlikte PriceRunner, 25 ülkedeki 22.500 perakendeciden 3,4 milyon ürünü karşılaştırıyor.

Satın alma, Klarna’nın ilham ve ürün seçiminden esnek ödemeler ve teslimat, takip ve iadelere kadar tüketici alışveriş yolculuğunun tüm yönlerine dahil olma girişiminin bir parçası. Haziran ayındaki 639 milyon dolarlık yatırım turundan bu yana Klarna, sosyal alışveriş ekibi Hero, Alman alışveriş uygulaması Stocard, pazarlama sağlayıcısı APPRL ve seyahat planlayıcısı Inspirock’u satın aldı.

Klarna Ürün Müdürü David Fock’un konuya yönelik açıklamaları şöyle: “Klarna’da sürekli olarak bankacılık ve ödeme deneyimini olabildiğince iyi hale getirmek için çalışıyoruz ve tüketicileri ürün keşfinden kendilerine uygun bir şekilde ödemeye kadar güçlendiriyoruz. Satın alma, banka, kart ve ödeme hizmetlerimizi güçlendirmeye ve rekabetçi bir küresel manzarayı desteklemeye hizmet edecek. Ayrıca, Klarna’nın bir pazar yeri olmayacağını, Amazon, Google ve Facebook’a karşı perakende iş ortakları için uygun ve rekabetçi bir alternatif olacağını daha da pekiştiriyor.

Düzenleyici onayı aldıktan sonra tamamlanacak olan satın almanın detayları henüz açıklanmış değil.

Stripe, Klarna ile birlikte işletmelere BNPL çözümleri sunacak

KaynakFinextra