Brezilya merkezli dijital bankacılık devi Nubank, verdiği hizmetlere e-ticareti de eklemek için bir dizi perakendeciyle iş birliği yaptı.

Yeni özelliğin kullanıma sunulmasıyla birlikte bankanın Brezilya’daki milyonlarca müşterisi, AliExpress, Dafiti ve Magalu gibi perakendecilerden uygulama aracılığıyla alışveriş yapabilecek.

2013 yılında piyasaya temel kredi kartı ürünüyle giren Nubank, bireysel kredi, hayat sigortası, mikro girişimcilere yönelik ürünler, anında ödeme hizmetleri ve yatırım ürünleri ile  hizmetlerini genişletti.

Geçtiğimiz Temmuz ayından bu yana banka, uygulamasına Remessa Online aracılığıyla uluslararası para transferi ve Creditas’tan otomobil kredisi gibi ürün teklifleri de ekledi. Hizmetlerini hızla genişleten Nubank bu sefer de e-ticaret sektörüne doğru sağlam bir adım atmak istiyor.

Nubank CEO’su David Velez’in konuya yönelik açıklamaları şöyle: “Nubank’ta, deneyimleri daha basit hale getirerek ve paraları için daha fazla değer yaratarak müşterilerimizin hayatlarını iyileştirmenin yollarını arıyoruz.

Müşterilerimizin ihtiyaçlarını, sıkıntılarını anlamak ve onlara hitap edecek ürünleri nasıl inşa edeceğimizi anlamak için birlikte çalıştık. Bu yeni teklifimizle birlikte, bu hizmetleri hayatlarının diğer birçok alanında sunabiliyor ve genel deneyimi daha zenginleştirici ve tatmin edici hale getiriyoruz.

Eylül 2021 verilerine göre Nubank, yıldan yıla gösterdiği yüzde 62’lik büyüme oranıyla müşteri sayısını 48,1 milyona çıkardı. Banka, hizmetlerine yenilerini eklemeye devam ederken kullanıcı sayısı da her geçen gün önemli ölçüde artıyor.

Nubank 750 milyon dolar değerinde yatırım açıkladı

KaynakFinextra