Revolut, konaklama endüstrisi için bir teknoloji sağlayıcısı olan Londra merkezli Nobly POS’u satın alarak POS hizmeti sunmaya başlayacak.

2013 yılında kurulan Nobly’nin ePOS sistemi, konaklama işletmelerinin back-office uygulaması, sipariş ve envanter yönetim sistemleri, sadakat ve online sipariş uygulaması gibi operasyonlarını yönetmelerini sağlar. Nobly şu anda Birleşik Krallık, ABD ve Avustralya’daki satıcılara hizmet veriyor.

Nobly’nin ürünü şu anda Revolut’un ödeme donanımı ve çevrimiçi ve çevrimdışı ödeme işleme yetenekleriyle entegre ediliyor. Entegrasyon tamamlandığında, Revolut Business konaklama müşterileri dijital bir hesap açabilecek, FX kullanabilecek, kart çıkarabilecek, ürünlerini yönetip satabilecek ve tek bir birleşik platformdan çevrimiçi ve çevrimdışı ödeme kabul edebilir hale gelecek.

Revolut, ürünü uluslararası arenada piyasaya sürmeyi ve daha geniş perakende müşteri tabanına hizmet etmek için yeteneklerini genişletmeyi planladığını söyledi. Bu da dijital bankacılık devini doğrudan Square ile rekabete sokacak.

Revolut CEO’su Nik Storonsky konuyla ilgili olarak: “Nobly ekibi, her türden tüccarın mali durumlarını yönetmesini ve işlerini tek bir platformdan yürütmesini sağlamak için tek noktadan alışveriş çözümü sunma misyonumuzu daha da ileriye taşıyacak harika bir ürün ve uzmanlık geliştirdi.” ifadelerini kullandı.

Son yıllarda müşteri tabanını ve hizmet yelpazesini hızla büyüten Revolut, bu hamlesiyle birlikte ilk kez POS işine de girmiş oldu. Nobly ile yapılan anlaşmanın finansal detayları açıklanmadı.

Revolut kendi kripto borsasını kurmak istiyor

KaynakFinextra