Kanada merkezli ödeme firması Nuvei, yakın zaman önce satın aldığı Simplex şirketi aracılığıyla Avrupa ve Birleşik Krallık’ta kripto dostu banka kartlarını kullanıma sunacak.

Nuvei, 2014 yılında kurulan, borsalar, aracılar, cüzdan ve likidite sağlayıcıları da dahil olmak üzere piyasa katılımcılarını birbirine bağlayan bir itibari para-kripto para birimi ağ geçidi sağlayan Simplex’i geçtiğimiz Mayıs ayında 250 milyon dolara satın almıştı.

Bu satın alım meyvelerini vermiş olacak ki şirket, Simplex’in kullanıcıların kredi ve banka kartlarıyla kripto alıp satmalarını sağlayan altyapısını kullanarak piyasaya yeni bir ürün sürdü.

Son aylarda blockchain finans ekosistemi COTI’ye kripto dostu banka kartları sağlayan Nuvei, ortak firmalara bireylerin kripto satışlarından fonları kullanmaları ve harcamaları için tümleşik bir yol sağlamak amacıyla Visa Ana Üyeliği ve EMI lisansını kullanmayı planlıyor. Bu da kartların Visa’nın kabul edildiği her yerde kullanılabileceği anlamına geliyor.

Nuvei’nin banka kartı, tüketicilerin bir düğmeye tıklayarak kripto varlıklarını satmalarına ve sonuçta ortaya çıkan fonları Visa’nın kabul edildiği her yerde anında harcamalarına olanak tanıyacak.

Nuvei’nin CEO’su Philip Fayer konuyla ilgili olarak “Visa logolu banka kartı, ortaklarımız ve kullanıcıları için büyük bir varlıktır ve kripto kazançlarının anında, sorunsuz bir şekilde harcanmasını sağlar. Bu programla Visa, geleneksel finans ve kripto arasındaki boşluğu kapatarak kripto ekosistemini genişletmede hayati bir rol oynadı.” ifadelerini kullandı.

Visa’dan ‘kripto danışmanlık’ hizmeti