MoneyGram, fiziksel noktalardan bitcoin alım-satımına imkan tanıyan Coinme’ye yatırımda bulundu. İşte detaylar…

Ülkeler arası P2P ödemeleri ve para transferi şirketi MoneyGram, ABD’de 15 binden fazla fiziksel noktada Bitcoin alım-satımına imkân tanıyan Coinme’nin yüzde 4 oranındaki hissesini satın aldı. ABD merkezli Coinme’nin A Serisi turu kapsamında gerçekleşen yatırımın miktarı ve genel itibarıyla mali şartlar açıklanmadı.

Coinme, ağırlıklı olarak Coinstar ismini verdiği bitcoin kiosk’ları ile tanınıyor ve iki şirket arasındaki yakınlaşma da 2019 yılına uzanıyor. Bu noktada yaklaşık 3 yıldır devam eden iş birliği kapsamında MoneyGram lokasyonları (banka şubeleri-ATM’ler) üzerinden Coinme ile bitcoin alınıp satılabiliyor.

MoneyGram CEO’su Alex Holmes, konuyla ilgili olarak, Coinme‘ye yaptığımız yatırım, iş birliğimizi daha da güçlendiriyor, ayrıca dijital varlıklara ve kripto para birimlerine erişime yönelik kapsamı genişletme konusundaki ortak vizyonumuzu pekiştiriyor” dedi.

Türkiye’de de anlaşmalı bankalar üzerinden hizmet sunan MoneyGram, kripto para dünyasına yönelik adımlar konusunda son yıllarda oldukça istekli… Sadece ABD’de hizmet veren Coinme ile temasların başladığı yıl olan 2019’da ayrıca Ripple ile bir araya gelinmiş, fakat regülasyonlar nedeniyle birliktelik kısa sürmüştü. Sonrasında ise rakip blokchain ağı Stellar ile güçler birleştirilmişti…
En nihayetinde ise MoneyGram, hem kripto paralar hem de blockchain çağında stablecoin fırsatları konusunda geride kalmamak için atılması gereken adımları agresif bir şekilde atmaya devam ediyor.

İlginizi Çekebilir: ABD Hazine Bakanlığı ve Kongre’nin gözünden Stablecoin regülasyonunun geleceği