Süreçlerin dijitalleşmesi finansal çözümlere yönelik artan talebi karşılamak amacıyla elogo FinTech’lere uzun zamandır farklı fırsatlar sunuyor. Bu durum fintek ekosisteminde farklı sektörlerin gelişmesine ve küresel arenaya yayılmasını sağlayarak rekaberlik kavramını güçlendiriyor. Böylelikle son günlerde rekabet birlikteliğinin pekişmesi ile FinTech Küpü (F-KÜP) teriminden bahsedebiliyoruz.

Birlikten kuvvet doğuşuna şahit olduğumuz 2021 senesinde ekosistemde her bir partinin birbirine değer katması ile bir çok kazanımın iç içe sunulabileceğini görüyoruz. Bu birlikteliğin sene içinde FinTech sektörüne yayılmasıyla 2022 senesinde artık yapılan işbirliklerinin çıktılarını daha fazla deneyimlemeyi bekliyoruz.

eLogo’da tam bu noktada 2021 senesinde geliştirdiği uygulamalarını 2022 senesine miras olarak taşıyarak, e-Fatura/e-Arşiv /e-Fatura gibi e-devlet ürünleri dışında Bankacılık ve Finansal servisler alanında da müşterilerinin hayatını kolaylaştırmaya devam ediyor. 2021 senesi içinde lansmanını yaptığı Açık Bankacılık teknolojisiyle geliştirilen Online Hesap Özeti uygulamasıyla yeni yılda da birçok kazanımı ekosisteme sunmaya devam edecek gözüküyor. Online Hesap Özeti uygulaması uyumlu Logo ERP kullanıcılarına tek bir panelden anlık bakiye takibini yapmasını, banka hesaplarına ilişkin işlemlerin tek bir klik ile (EFT/Havale/Virman gibi para transferine ilişkin ve çek-senet işlemlerine yönelik hesap hareketlerinin) ERP’ye direkt aktararak, muhasebeşleştirebilmesine imkan sağlıyor.

Bununla birlikte eLogo operasyonel yükü ortadan kaldıran uygulamaları özelinde Connect Bankacılık Uygulaması/e-Ekstre ve Akbank Bankacılık Uygulaması ile müşterilerine hizmet vermeyi sürdürücek. Akbank ile stratejik iş ortaklığı kapsamında geliştirilen ve yoğun talep gören Akbank Bankacılık Uygulaması ile uyumlu Logo ERP kullanıcılarının bankacılık işlem süreçlerini hızlandırmalarına yardımcı oluyor. Akbank ile beraber geliştirilen ERP içi bankacılık uygulaması ile Logo ERP ürününden çıkmadan kullanıcıların EFT/Havale gibi temel bankacılık işlemlerini gerçekleştirmeleri, tek bir klik ile elektronik hesap özeti kayıtlarını Logo ERP ürünlerinde otomatik olarak muhasebeleştirmeleri sağlanıyor. Üstelik geliştirilen dashboard sayesinde kullanıcılar uygulamanın ana sayfası üzerinden hesap detayları ve döviz kur takibi gibi birçok bilgiye de farklı bir platforma ihtiyaç duymadan rahatlıkla ulaşıyor.

 

Nakit akışının iyileştirilmesine yardımcı olan eLogo ödeme ve tahsilat altyapılarında ise; e-Tahsilat, Güvenli Mali Uygulama/SoftPOS, Çek/Fatura İskonto Uygulamaları ile ekosistemde farklı çözümlerde de yer alıyor. 2022 senesinde de bu alanda yaptığı işbirlikleriyle yenilikçi katkılar sunmaya devam etmesi bekleniyor.

Son olarak bankacılık ve finansal servisler alanındaki çalışmalarını ara vermeden sürdüren eLogo, e-Belge aktarım projeleri (e-Fatura/e-Defter) ve ERP içi kredi teklif kurguları ile finansman çözümleri ekosistemine katkı sağlamayı da hedefliyor.

Bu sayede geliştirdiği yenilikçi finansal e-servislerle işletmelerin kendi rızaları doğrultusunda e-Fatura/e-Defter gibi Gelir İdaresi Başkanlığı (GIB) onaylı ticari belgelerini Kredi veya farklı finansal servislere konu olmak üzere ilgili finans kuruluşuna aktarmayı amaçlıyor. Aynı zamanda Logo ERP çözümleri üzerinde çalışacak kredi aI kurgularıyla işletmelerin borç–alacak dengesinde hangi dönemde ek kredi ihtiyacı duyacağını önden tahminleyecek, proaktif olarak finansman sürecini başlatacak projelerini hayata geçirmeye de hazırlanıyor.

eLogo’nun ekosisteme sağladığı katkıyla birlikte geleneksel FinTech çözümlerinin platform bazlı çözümlere evrildiği, sunulan hizmetlerin gelişerek inovatif ürün ve servislerle farklı platformlara entegre olduğu bir yıl bizleri bekliyor.