Kripto konusundaki çalışmalarını sürdüren PayPal, kendi stablecoin’ini piyasaya sürmeyi düşünüyor. İşte detaylar…

Geçen yıl ABD ve İngiltere’de bazı kripto paraların alım-satımına izin veren PayPal, Bloomberg’e yaptığı açıklamada kendi stablecoin’i olan PaypalCoin’i piyasaya sürmeyi planladığını doğruladı. Ödeme şirketinin çıkaracağı stablecoin, yazılımcı Steve Moser tarafından PayPal’ın iOS sürümünde fark edildi. Şirket bunun üzerine durumla ilgili açıklama yapmak durumunda kaldı.

Stablecoin’ler üzerinde çeşitli çalışmalar yürüttüğünü ifade eden şirketin Blockchain yetkilisi Jose Fernandez da Ponte, henüz somut bir yol haritalarının olmadığını ve yaptıkları çalışmaların araştırma niteliğinde olduğunu ifade etti.

Jose Fernandez, şirketin dijital paralarla yaptıkları çalışmaların yatırımcılar tarafından olumlu karşılandığını söyledi. İşlem hacminin beklentilerini fazlasıyla karşıladığını belirten Ponte, gelecekte daha fazla ülkede kripto para alım-satım hizmeti vermek istediklerini açıkladı. Daha öncelerde PayPal stablecoin piyasaya çıkarmayı planlamasıyla alakalı iddialar ortaya atılmıştı, o sırada Ava Labs gibi geliştiricilerle iş birliği yapmayı düşündükleri tahmin edilmişti. Henüz bu konuyla alakalı bir açıklama gelmedi.

1998’de yılında kurulan ve dünya çapında 377 milyondan fazla kullanıcı olan PayPal Holdings, Nasdaq borsasında “PYPL” koduyla listeli. Şirket, 2020 yılında 21,45 milyar dolar gelir elde ettiğini açıklamıştı.

PayPal’ın, PayPal coin’i ne zaman piyasaya süreceği henüz bilinmiyor.

KaynakFinextra