Nubank, akıllı telefonların hasar görmesi ve çalınmasını kapsama alan sigorta ürününü duyurdu. İşte detaylar…

Brezilya merkezli Nubank, halka arz edilmesini takip eden ay sonrasında bir sigorta ürünü sundu. Sigorta hizmeti mobil telefonların hasar görmesi ve çalınmasını kapsarken, masraflar Chubb Seguros Brasil tarafından karşılanıyor. Challenger bank olarak nitelendirdiğimiz Nubank, yeni hizmetini müşterilerine gönderdiği e-postalar ile duyurdu.

Aralık 2020’de Brezilya’da sunulan Nubank Vida dijital hayat sigorta ürünün ardından, mobil telefon sigortası, bankanın bu alandaki ikinci ürününü temsil ediyor. Mobil telefon sigortası gibi yine Chubb tarafından karşılanan Nubank Vida, sigorta şirketinin dijital ürün dağıtım platformunu temsil eden Chubb Studio’nun entegrasyon yeteneklerinden faydalanıyor.

Başarılı FinTech, geçtiğimiz yıl içinde 750 milyon dolar yatırım alarak toplam değerini 30 milyar dolara taşımıştı. Warren Buffet’ın Berkshir Hathaway şirketi tarafından başı çekilen en son fonlamada yer alan diğer kurumlar Sands Capital, Canada Pension Plan Investment Board, MSA Capital, Advent’s Sunley House Capital ve Brezilyalı varlık yönetim kurumları Verde Asset Management ve Absoluto Partners.

Nubank tarafından sunulan çeşitli finansal ürünler arasında dijital banka hesabı, bankamatik kartı, Pix aracılığıyla yapılan P2P ödemeleri, krediler, ödüller, hayat sigortası ve KOBİ sahipleri için kredi kartı ve iş hesabı bulunuyor.

CEO’su David Velez’e göre Nubank, Latin Amerika’da finansal hizmetlerin demokratikleşmesi için çaba gösteriyor. Latin Amerika’daki nüfusun %50’sinin henüz bir banka hesabı olmadığını belirten Velez, kart kullanım oranının ise %21’de kaldığına dikkat çekiyor. Çarpıcı bir kıyaslama olarak ABD’de ise banka kart sahipliği oranı %70.

KaynakFinTech Global