TRM CEO’su Esteban Castaño: “Bu yatırım, finansal kurumların sadece kriptoya ve potansiyel kullanım durumlarına değil, ilişkili riskleri azaltacak teknolojiye de ilgi gösterdiğine işaret ediyor.”

Blockchain istihbarat şirketi TRM Labs, geçtiğimiz günlerde stratejik yatırımını açıklamasının ardından JPMorgan Chase & Co.‘yu yatırımcı listesine ekledi. JPMorgan, söz konusu yatırımın toplam miktarını açıklamadı. TRM Labs de konuyla alakalı henüz net bir miktar vermedi. Bu kapsamdaki suskunluk dikkat çekti.

TRM, geleneksel finans kurumlarının yanı sıra kripto odaklı işletmeler ve kamu kurumlarının dolandırıcılık ve suçları analiz etmesinin yanı sıra süreçleri yönetmesine yardımcı olmak için blockchain destekli çözümler sağlıyor. Şirket 2017 yılında kurulmuş ve 60 milyon dolarlık B Serisi yatırım turunu da yakın zamanda kapatmıştı.

TRM’in kurucu ortağı ve CEO’su Esteban Castaño, yaptığı açıklamada “Bu yatırım, finansal kurumların sadece kriptoya ve potansiyel kullanım durumlarına değil, ilişkili riskleri azaltacak teknolojiye de ilgi gösterdiğine işaret ediyor,” diyerek şöyle devam etti: “İnsanlar genellikle finansal kurumların ‘burada’ olduğundan bahseder ve bence bu şimdi her zamankinden daha doğru. Bugün, kripto ile ilgili hizmetler için somut projeleri olan sayısız finans kurumunun uçuş halinde olduğunu, bu ürünlerin tüketiciler için başarılı ve güvenilir olabilmesi için risk yönetimi altyapısına yatırımlar yapıldığını görüyoruz.”

JPMorgan’ın Onyx CEO’su Umar Farooq ise yaptığı açıklamada, JPMorgan’ın son altı yılını blockchain teknolojisinin olanaklarını ve uygulanabilirliğini keşfetmekle geçirdiğini söyledi. Farooq, TRM’nin vizyonunun, JPMorgan’ın güvenli blokchain ürünleri oluşturma tutkularıyla uyumlu olduğunu da sözlerine ekledi.

Bu ayın başlarında JPMorgan, popüler blockchain tabanlı metaverse Decentraland’da sanal bir salon alarak metaverse dünyasına giriş yapmıştı. Ayrca, JPMorgan araştırma analistleri Kenneth Worthington ve Reginald Smith hazırladıkları bir raporda 2022’yi potansiyel olarak “blockchain ve finansal tokenizasyon yılı” olarak gördüklerini söylemişti. Analistler ayrıca, özellikle finansal hizmetler için kripto pazarlarının gelişiminin bu yıl hızlanmasını beklediklerini ifade ediyor.

KaynakBlockworks