Revolut, Avrupa’daki kullanıcıların hesaplarına sorunsuz bir şekilde para aktarmalarını sağlamak için açık bankacılık şirketi Tink’in ödeme başlatma hizmetleri (PIS) teknolojisini kullanacak.

Tink’in PIS teknolojisi, kullanıcıların para aktarmak istedikleri banka hesabına bağlanmalarını ve Revolut uygulamasından ayrılmadan anında yetkilendirme ve ödemeyi tamamlamalarını sağlıyor.

Tink CEO’su Daniel Kjellén yapılan ortaklıkla ilgili olarak: “Revolut’un büyümesinde bir sonraki aşamanın parçası olmaktan heyecan duyuyoruz ve bu ortaklığı Avrupa genelinde açık bankacılık destekli ödemelerin kitlesel pazarda benimsenmesinde önemli bir adım olarak görüyoruz.” ifadelerini kullandı.

Revolut’ta perakendeden sorumlu müdür Ivan Chalov ise “Tink ile olan ortaklığımız, Revolut’un açık bankacılık hizmetlerimizi yeni pazarlara hızlı ve sürdürülebilir bir şekilde genişletmesini sağlayacak.” açıklamalarında bulundu.

Money 20/20 Europe’da sahnede olan Kjellén, Tink’in Hollandalı ödeme sağlayıcısı Adyen ile ortak olacağını da duyurmuştu. Kjellen bununla ilgili olarak “Öncülere güç vermeye çalışıyoruz. Öncüler büyük bankalar veya Adyen ve Revolut gibi hızla büyüyen şirketler olabilir. Ancak, ilk kez tamamen yeni hizmetler oluşturmak isteyen ve gerçekten kitlesel pazar kabulüne sahip olma yeteneğine sahip insanlara bağımlıyız.” diyor.

Revolut InsurTech sektörüne girdi