Revolut ‘eksiksiz’ bir finansal süper uygulama olma yolunda yeni bir adım daha atarak InsurTech sektörüne girdi. İşte detaylar…

Birleşik Krallık’ta yaklaşık 4 milyon kişinin tercihi olan finansal süper-uygulama (superapp) Revolut, evcil hayvanlara yönelik sigorta işine adım attı. Bu kapsamda sunulan sigorta, Revolut’un InsurTech alanına girişine işaret ederken, aynı zamanda şirketin gelecekte sunmayı planladığı birçok InsurTech ürününden ilkini temsil ediyor.

Başarılı FinTech, söz konusu InsurTech ürünü ile kullanıcılarının tüylü dostlarının sağlığını korumalarına yardımcı olmak istiyor.

Revolut Pet Insurance adlı ürün, yıllık veteriner ücreti kapsamında 10.000 Paund’a kadar seçenekler içeren Bronz, Gümüş ve Altın olmak üzere üç planda sunulan aylık bir abonelik şeklinde geliyor.

“Pet sigortası”, yüksek veteriner maliyetlerine karşı koruma sunarken sağlık birimlerine gerek duyulduğu herhangi bir anda, yani 7/24 erişimi taahhüt ediyor.

Revolut uygulaması içerisinde yer alan “evcil hayvan profili”, müşterinin poliçe belgelerini görüntülemesi, talepte bulunması ve veteriner desteğine erişim gibi sigortayla ilgili her şeyi tek bir yerden kolayca yönetmesine olanak tanıyor.

İlk etapta İngiltere’de sunulan InsurTech ürünü, şimdilik kedi ve köpekler için geçerli…

“InsurTech hızla büyüyen bir sektör…”

InsurTech, en hızlı büyüyen iş alanlarından biri ve Revolut, önde gelen oyunculardan biri olmak istiyor… Konuyla ilgili olarak Revolut Pet Insurance Ürün Müdürü Chiraayu Sethi, “Finansal süper uygulamamızın amacı, tüm müşterilerimize parayla ilgili her şey için tek bir yer sunmak. Perakende ve Ticari hesaplarımızla Revolut ekosistemi, müşterilerimizin tüm finansal ihtiyaçları için üstün kullanıcı deneyimine sahip tam entegre ürünler içeriyor.” Diyor ve ekliyor:
“Başka bir sektöre adım atmaktan ve ilk bağımsız InsurTech ürünümüzü piyasaya sürmekten mutluluk duyuyoruz. InsurTech hızla büyüyen bir sektör ve Revolut, dünyanın önde gelen oyuncularından biri olmayı hedefliyor. Platformumuzdaki 150.000’den fazla müşteriden gelen geri bildirimleri dinledik ve onların evcil hayvanlarını ağırlamayı dört gözle bekliyoruz.”

Okuma Önerisi: Fintech ve Insurtech ile Finansın Dönüşümü

KaynakRevolut
İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun oldu. Çalışma hayatına Western Union'da iletişim departmanı ile başladı. 2011-2014 yılları arasında NewTech dergisinin yazı işleri müdürü olarak çalıştı. ShiftDelete.Net ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde yazı işleri müdürlüğü yaptı. 2022 itibarıyla FinTech İstanbul platformunun genel yayın yönetmeni olan Verdi, aynı zamanda Bankalararası Kart Merkezi, MediaMarkt gibi öncü kuruluşlara yönelik medya konseptleri geliştiriyor.