Revolut, alışverişlerde 3 aylık taksitlerle ödeme imkanı sunan yeni ürününü İrlanda’da kullanıma sunuyor…

Revolut, İrlanda’da başlayacak şekilde Pay Later (Daha Sonra Öde) adlı bir “sorumlu taksitli ödeme ürünü” sunacağını duyurdu. Bu ürün, İrlanda’da onaylanmış bir kredi limiti kullanan ve ürün/hizmet satın alabilme durumunu dikkate alan ilk BNPL ürünü olması yönüyle dikkat çekiyor.

Müşteriler, maksimum 499 Euro’ya kadar olan alışverişleri için Daha Sonra Öde’yi kullanabilecek. Ancak bir satın alım maliyeti ve ilk taksit, işlem sırasında peşin olarak ödenecek. Ardından 2 ya da 3 aylık taksitlerle kalan kısım ödenecek. Burada ek ücretler söz konusu, bunun önüne geçme seçeneği ise kalan ödemeyi taksitleri beklemeden, yani erkenden tamamlamak.

Süreçte açık bankacılık ile müşterilerin mevcut banka hesaplarına bağlanılacağı ve mevcut durumun kontrol edilmesinden sonra bir sigortalama sürecinin devreye gireceği, dolayısıyla Sonra Öde için uygunluğunun değerlendirileceği kaydediliyor.

FinTech’ler tarafından atılan BNPL’nin arkasındaki güvenlik etmenlerini güçlendirici adımlar, Avrupa genelinde gördüğü yoğun ilgiye karşın kullanıcıların taksitleri ödeme konusunda yaşadığı sorunlarla ilgili. Bankasında yeterli parası bulunmayan, nakit akışları sağlıksız kullanıcılar 1-499 Euro’luk bir alışverişi Daha Sonra Öde seçeneği ile gerçekleştiremeyecek özetle.

Diğer BNPL sağlayıcılarından farklı olarak Revolut’un satış noktasında kredi limitin işlemden önce onaylayacağı da belirtiliyor.

İrlanda’daki 2 milyona yakın kullanıcıya sunulacağı kaydedilen ürünün yılın devamında Polonya ve Romanya gibi pazarlara geleceği kaydediliyor.

Revolut Europe CEO’su Joe Heneghan, “Kişisel finans ve tüketici harcamalarının heyecan verici ve hızla büyüyen bir alanı temsil eden Daha Sonra Öde’yi finansal süper uygulamamız Revolut’a eklediğimiz için heyecanlıyız.” Diyor.

Sunduğu dijital hizmetler ve birçok döviz kuru ile kullanılabilen kredi kartı ile hızla büyüyen Revolut, günümüzde küresel ölçekte milyonlarca müşteriye sahip.
KaynakFinextra