Revolut, beş ülkede daha resmen faaliyetlerine başladı…

Hızla büyüyen FinTech, Azerbaycan’ın yanı sıra Sri Lanka, Şili, Ekvador ve Umman’da artık müşterileri tarafından kolaylıkla kullanılabilir durumda. Böylelikle Bulgaristan ve Yunanistan ile birlikte Türkiye’ye komşu üç ülkede Revolut’un aktif olduğunu görüyoruz.

Revolut müşterisi olmak için dijital banka tarafından sunulan üç hesap türünden birini seçmek gerekiyor. Bunlar ücretsiz sunulan standart hesap, aylık ücretler ile sunulan Revolut Premium Plan ve The Metal Plan. Müşteriler bu planlar üzerinden açtıkları bireysel veya kurumsal hesaplarında standart hizmet/içeriklerin yanı sıra özelleşmiş içerik ve işlem ücret kapasitelerinden yararlanabiliyor. Genel itibarıyla mobil uygulaması üzerinden 50 ülkedeki müşterilerinin 30 farklı para birimi ile ücretsiz şekilde P2P transfer yapabilmesini mümkün kılıyor. İşlemler anında gerçekleşiyor…

Revolut’un teknolojiden sorumlu başkanı Vlad Yatsenko, “Geleneksel transferler müşterileri gizli ücretlerle rahatsız edebilir, ancak her iki hesap da Revolut’taysa tüm transfer ücretlerimizden feragat ediyoruz,” diyor ve ekliyor: “nerede olursanız olun. Ek olarak, her zaman mümkün olan en iyi döviz kurunu sunuyoruz ve bu, son derece gurur duyduğumuz bir şey.”

1 yılda 6 kat büyüdü…

2021’de 33 milyar dolar değerleme ile 800 milyon dolar yatırım alan Revolut, 2020’deki değerlemesini (5,5 milyar dolar) sadece 1 yılda 6 katın üzerinde artırarak çarpıcı bir büyümeye imza atmıştı.

Birleşik Krallık merkezli FinTech unicorn’u Revolut, Avrupa’daki 30 pazarın yanı sıra Amerika ve Asya/Pasifik bölgelerindeki bazı ülkelerde faaliyet gösteriyor. 500 bini kurumsal müşteri olmak üzere 18,5 milyon müşterisi mevcut.

Revolut hakkında daha fazla ayrıntı için buraya tıklayabilirsiniz.

KaynakFinance Feeds