Google Wallet, şüphesiz bu yazın öne çıkan yeniliklerinden biriydi ve geçtiğimiz aylardaki duyurusunun ardından dünyanın birçok ülkesinde kullanıma sunuldu…

Google’ın her yıl Mayıs ayının ilk yarısında düzenlediği I/O etkinliklerinin 2022 yılı ayağında birçok ürün ve hizmet tanıtılmış, bunlardan biri de güncellenen ve yeni özellikleri ile dikkat çeken Google Wallet olmuştu.

Daha önce kullanıma sunulan, ancak Google Pay ile birleşerek gündemden çıkan Google Wallet’ın dönüşü diyebileceğimiz bu gelişmenin, Android kullanıcılarının finansal anlamdaki çeşitli ihtiyaçlarına yanıt verilmesini esas aldığı belirtilmişti.

Bu kapsamda dijital cüzdanın temelde Android cihazlarda banka ve kredi kartlarının saklanıp yönetilmesi için kullanılabileceği. Ek olarak dijital kimlikler, toplu taşıma kartları, BMW gibi üreticilerin araç anahtarları, yemek kartları, konser biletleri gibi birçok farklı konsepti de barındıracağı bilgileri paylaşılmıştı.

Teknoloji şirketinin mobil ödeme sistemini yeniden sunma kararının ardından yeni Google Wallet birçok ülkedeki akıllı telefonlara geldi. Google Pay uygulamasının yerini alan Wallet, şimdilik 39 ülkede. Google Wallet, bundan 10 sene önce ortaya çıkmış, ancak bu sene köklerine dönmeden önce 2015’te 2015’te Android Pay ve 2018’de tekrar Google Pay olarak marka adında değişikliklere gidilmişti.

KaynakFinextra