Hızlı, güvenli, tek tıklamayla ödeme özelliği sunan Revolut Pay, desteklenen ülkelerde kullanıma sunuldu.

Londra merkezli Revolut, PayPal ve Apple gibi teknoloji devlerine rakip olmayı esas alan “tek tıklamayla ödeme özelliğini” kullanıma sundu. İddialı FinTech’in yeni hizmeti, beklendiği gibi “Revolut Pay” ismiyle geldi.

Çevrimiçi ödeme özelliği Revolut Pay’in Shopify Inc., Prestashop, WH Smith Plc ve Funky Pigeon dahil olmak üzere Birleşik Krallık’taki bir dizi perakendeci ile anlaştığı ve desteklendiği platformların daha fazla e-ticaret sitesinin yanı sıra havayolu sektörüne doğru genişleyeceği kaydedildi.

 

Revolut’un perakendecilerden hizmet için yüzde 1 oranında komisyon alacağı bildirildi. Ek olarak şirket içi yazılımında çalışan ödeme özelliği, tüketicilerin mobil ve masaüstü tarayıcılar aracılığıyla yaptığı alışverişlerde nakit para ödülü kazanmalarını sağlayacak. Revolut müşterisi olmayanlar da bu özellikten herhangi bir ödeme kartı ile yararlanabilecek.

Öte yandan ödemeler, Face ID veya parmak izi ile kilit açma gibi güvenli özellikler üzerinden doğrulanacak ve hiçbir hesap numarası paylaşılması gerekmeyecek. Bu da dolandırıcılığı önlemeye ve alışveriş sırasında kullanıcıları güvende tutmaya yardımcı olacak.

Revolut’tan Thibaut Genevrier, “Avrupa’nın en iyi 1000 e-ticaret sitesinde yer almak istiyoruz. Ödeme sırasında orada olmak ve satıcıların dönüşüm oranlarını iyileştirmesini görmek istiyoruz” dedi.

Revolut CEO’su Nikolay Storonsky.

2015’te kurulan İlham Verici FinTech’lerden Revolut, 2017’den beri işletmelere de hizmet veriyor.

Apple Inc., Block Inc. ve PayPal’ın en büyük oyuncular arasında yer aldığı gelişen ödeme ekosisteminde rekabete farklı bir boyut kazandıran Revolut’un son hamlesinin şirkete sağlayacağı kazanımlar büyük merak konusu.

KaynakBloomberg