Revolut’a GIF ve çıkartma gönderimi dahil kapsamlı bir anlık mesajlaşma özelliği geldi. WhatsApp’ta olduğu gibi uçtan uca şifreleme özelliği bile var. İşte detaylar…

Revolut’un geçtiğimiz ay sunduğu -Airbnb’de olduğu gibi- kısa süreli konaklama için ev ve otel kiralama hizmeti gündemdeki şok etkisini korurken bu kez de “WhatsApp” adımı geldi. Finansal SuperApp Revolut’a bu kez de anlık mesajlaşma özelliği eklendi…

Artık Birleşik Krallık ve Avrupa Ekonomik Alanı’ndaki Revolut kullanıcıları, para transferi ile ilgili taleplerine ek olarak genel konularda sohbet edebilecek, dahası birbirlerine GIF ve çıkartma gönderebilecekler.

Revolut uygulaması içerisindeki anlık mesajlaşma bölümü, böylelikle kullanıcıların WhatsApp, Signal gibi uygulamalara gerek bırakmaksızın birbirleri ile iletişim kurmalarını mümkün kılacak.

Öte yandan ilgili özellik, birbirinin telefon numarasına sahip olan ya da daha önceden ödeme geçmişi bulunan kişiler arasında kullanılabilecek.

Güvenlik tarafındaki detaylar incelendiğinde uçtan uca şifreleme mevcut. Ayrıca Revolut kullanıcıları istedikleri taktirde sohbet işlevini devre dışı bırakabilecek. Ek olarak diğer kullanıcıların ‘engellenebileceği’ belirtiliyor.

Konuya ilişkin açıklamasında Revolut CEO’su Nikolay Storonsky, “Para göndermek/almak için Revolut ve farklı mesajlaşma uygulamaları arasında geçiş yapmak yerine, ödeme ayrıntılarını uygulama içinde tartışıp netleştirmek istediklerini söyleyen müşterilerimizi dinledik” diyerek, kullanıcılarının finansal ihtiyaçlarını tek bir noktada karşılamak istediklerini belirtti.

İlginizi Çekebilir: İlham Veren FinTech’ler: Revolut