Klarna uçtan uca alışveriş platformu olma yolunda emin adımlarla ilerliyor…

Başarılı FinTech Klarna’nın çok amaçlı bir alışveriş platformu yaratma çabası ile aynı çizgide bir özellik olarak mobil uygulamasına fiyat karşılaştırma aracı eklendi. Yeni araç ile birlikte Klarna kullanıcıları binlerce markanın fiyatlarını karşılaştırabilecek, ayrıca filtrelemelere renk, boyut, müşteri yorumları, stok durumu ve kargo seçenekleri gibi özellikler de eklendi. Böylelikle alışverişe dair ihtiyaç duyulan neredeyse her şey Klarna üzerinden sunulacak…

Resmi açıklamasında Klarna, arama/karşılaştırma aracının, tüketicilere çevrimiçi alışveriş yolculuklarında bir başlangıç ​​noktası olarak Google veya Amazon’a güvenilir bir alternatif sağladığını öne sürüyor. Ayrıca bunun şirket için yeni bir gelir akışının kilidini açtığı da kaydediliyor.

Öte yandan sqöz konusu özellik, Klarna’nın geçtiğimiz yıl PriceRunner’ı satın almasına dayanıyor. PriceRunner, Klarna’nın şimdiye kadar ki en büyük satın alımı durumunda.

Yeni özelliğe ilişkin açıklamasında Klarna’nın kurucu ortağı ve CEO’su Sebastian Siemiatkowski, “Bütün gününüzü geleneksel arama motorlarındaki veya pazar yerlerindeki teklifleri karşılaştırarak geçirebilirsiniz, ancak her zaman şüpheleriniz olacaktır – gerçekten en iyi ürünü, en iyi fiyata buldum mu? Klarna’nın yeni arama ve karşılaştırma aracı, tüketiciler için zor bir görevi üstleniyor,” diyor ve ekliyor: “Bilinçli ve güvenli satın alım kararları verebilmeleri için tüketicilerin ihtiyaç duydukları tüm bilgilere erişmelerini mümkün kılıyor ve bunun için binlerce web sitesini gerçek zamanlı olarak karşılaştırıyor.”

Araç, ürün sonuçlarını fiyat sırasına göre listeleyerek tüketicilerin herhangi bir ürün için en iyi fırsatları daha hızlı bulmasına yardımcı oluyor.
Ek olarak check-out sırasında bir açılır panel, seçilen ürünlerin fiyatında daha fazla indirim olasılıkları için otomatik olarak mevcut kuponları arayıp uyguluyor.

Tek bir varış noktası…

Klarna CEO’su Siemiatkowski, Klarna’nın amacının, bir ödeme ağından tüketicilerin “ilham veren ürün keşfinden teslimat takibine, dijital makbuzlar ve sorunsuz iadelere kadar” tüm alışveriş yolculuklarını tamamlayabilecekleri tek bir varış noktasına doğru evrilmek olduğunu söylüyor.

KaynakFinextra