FinTech İstanbul, etkinliğe yüzde 20 indirimli bilet sağlamanın yanı sıra şirket temsilcileri ile Almanya’da temaslarda bulunacak…

Frankfurt Digital Finance için geri sayım başladı. 7-8 Şubat tarihleri arasında Almanya’nın Frankfurt şehrinde gerçekleştirilecek etkinlik, Avrupa finans ekosistemini bir araya getirecek. Bu kapsamda FinTech İstanbul’un indirimli katılım imkanı sağlamanın yanı sıra şirket temsilcileriyle temaslarda bulunacağı belirtiliyor.

Yüzde 20 daha düşük fiyata bilet satın almak için aşağıdaki linke tıklanması ve ilgili yere ISTANBUL-FDF2024 kodunun girilmesi yeterli.

Etkinlik hakkında daha fazla bilgi ve bilet için: frankfurt-digital-finance.de

FinTech İstanbul takipçilerine özel indirim kodu: ISTANBUL-FDF2024

FinTech İstanbul Almanya Temsilcisi Ş. Elif Kocaoğlu Ulbrich, etkinliğe FinTech İstanbul adına Ev Sahibi olarak katılım gösterecek ve gerek Türkiye’den gerekse Almanya ve Avrupa’nın dört bir yanından gelecek şirket temsilcileri ile bir araya gelerek yönlendirici rol üstlenecek.

Kendisi ile LinkedIn hesabı üzerinden veya sebnemelif@contextuals.de e-posta adresinden iletişime geçilebilir.

Avrupa Finans Ekosistemi Frankfurt Digital Finance’te Buluşuyor

Frankfurt, çok özel bir şehir. Zira Liverpool Üniversitesi tarafından gerçekleştirilen araştırmaya göre kişi başına Satın alma gücü paritesine göre Avrupa’nın en zengin kenti. Bunun yanında Almanya’nın en yoğun iş bölgesi konumunda. Bu noktada kısa adı FDF olan Frankfurt Digital Finance, 2019 yılından beri her yıl düzenli olarak Avrupa finans ekosistemini buluşturuyor.

7-8 Şubat tarihleri arasındaki etkinlikte 2 farklı konsept planlandı. İlk gün yerleşik finansal hizmet sağlayıcıları, fintech’ler, düzenleyiciler, denetleyiciler, politika yapıcılar, yatırımcılar ve akademiden farklı sektör perspektifleri bir araya gelecek. Uluslararası üst düzey isimler, finans sektörünün karşı karşıya olduğu konular ve zorluklar hakkındaki görüşlerini çeşitli interaktif formatlarda sunacak.

2024’ün odak konuları ise ESG dönüşümü, dijital varlıklar, açık bankacılık/finans, ödeme, Dijital Avrupa ile üretken yapay zekanın yanı sıra düzenleme, denetleme ve Avrupa sermaye piyasaları birliği olacak.

İkinci gün ise FDF’in EUROPEAN FINTECH DAY (Avrupa Fintech Günü) adı verilen etkinliğine ayrıldı. Bu kapsamda Avrupa’nın en iyi dijital finans merkezlerini temsil eden farklı dikeylerdeki en iyi fintech’ler bir arada olacak. FDF’te ilk kez uygulanacak bu yeni konseptin amacının Avrupa ve ötesindeki FinTech girişimlerini Frankfurt’ta bankalar, ortak inovasyon ortakları ve VC yatırımcıları ile doğrudan buluşturmak olduğu kaydediliyor. Heyecan verici olacağına şüphe yok.

Bu kapsamda Avrupa’ya açılmak isteyen Türk şirketleri için de önemli bir fırsat sunan etkinlik, FinTech şirketlerimizle iş birliği yapmak isteyen Avrupalı şirketleri bir araya getirmesi ve tanıştırması açısından önem taşımakta.

Geçen yılki etkinliği yerinde takip etmiş ve gözlemlerimizi FinTech İstanbul okurları ile paylaşmıştık. 2023’teki Frankfurt Digital Finance etkinliği, Avrupa’nın 10 farklı ülkesinden 600’ün üzerinde katılımcıya ev sahipliği yapmıştı. Etkinliğe kripto, dijital transformasyon ve RegTech konularına ek olarak ESG ve sürdürülebilirlik odağı hakimdi… Daha fazla ayrıntı için buraya tıklayabilirsiniz.