Nubank; Brezilya, Meksika ve Kolombiya’da 100 milyon müşteriye ulaştığını ve bu dönüm noktasına Asya dışında ulaşan ilk dijital bankacılık platformu olduğunu duyurdu.

Nubank, 100 milyon müşteriye ulaştığını duyurdu. Söz konusu başarı, Nubank’ın iş modelinin sağlamlığını, verimliliğini ve ölçeklenebilirliğini kanıtlayan, 1 milyar ABD dolarını aşan net kâr ve 8 milyar ABD dolarını aşan gelirle elde edilen 2023 yılı mali bilançosunu açıklamasının hemen ardından geldi.

Sektörün en eski dijital bankaları arasında yer alan Nubank, 2013 yılında Cristina Junqueira, David Vélez ve Edward Wible tarafından Brezilya-São Paulo’da kuruldu. Başarılı FinTech; Brezilya’da 92 milyondan fazla, Meksika’da 7 milyonun üzerinde ve Kolombiya’da 1 milyona yakın müşteriye rekor düzeyde memnuniyetle hizmet veriyor. Analizlere göre şirketin NPS’si (Net Tavsiye Skoru), yerleşik finans kuruluşlarından ve diğer büyük yerel fintech’lerden neredeyse 3 kat daha yüksek…

Öte yandan Nubank, “insanları güçlendirmek için karmaşıklıkla mücadele etme” misyonundan hareketle sektördeki rekabeti artırmak, kapsayıcılık ve iyileştirilmiş finansal yönetim yoluyla milyonlarca kişinin hayatını dönüştürmek için teknoloji ve inovasyondan yararlanıyor. Resmi açıklamalara göre şirketin dijital modeli, müşterilerinin 2023 yılında bankacılık ücretlerinde 11 milyar dolardan fazla tasarruf etmesine ve son 7 yılda kuyruklarda 440 milyon saatten fazla bekleme süresinden kurtulmasına yardımcı oldu.

Ek olarak Brezilya’da Nubank, 12 aylık dönemde 5,7 milyon kişiye kredi kartı sağladı. Son bir detay olarak araştırmalar, Brezilyalı müşterilerin yüzde 60’ının kredi kartlarını ve diğer finansal ürünleri sorumlu bir şekilde kullanarak finansal durumlarını ilk 24 ayda iyileştirdiğini gösteriyor.

İlginizi Çekebilir: Nubank İncelemesi – FinTech İstanbul Özel 

Nubank tarafından yeni kilometre taşı ile ilgili bir de kısa video yayınlandı. Haberin devamında izleyebilirsiniz.

KaynakNubank.com