ChatGPT erişimi Apple ekosistemine dahil ediliyor. İşte gelişmeye ilişkin ilk bilgiler…

Apple, ChatGPT erişimini bu sonbaharda yayınlanacak olan iOS 18, iPadOS 18 ve macOS Sequoia ile sunulan deneyimlere entegre ediyor. Kullanıcılar bu sayede hem ChatGPT’nin uzmanlığına hem de görsel ve metin kavrama özelliklerine araçlar arasında geçiş yapmadan ulaşabilecek.

Siri gerektiğinde ChatGPT’nin uzmanlığına başvurabilecek. Sorular ve herhangi bir belge veya fotoğraf ChatGPT’ye gönderilmeden önce kullanıcıdan onay alınacak, ardından Siri yanıtı doğrudan sunacak.

ChatGPT, sistem genelindeki Writing Tools’a da entegre edilecek. Writing Tools, kullanıcıların yazdıkları şeyler hakkında içerik oluşturmalarına yardımcı olacak. Compose ile kullanıcılar ChatGPT görsel araçlarına erişip yazılarını tamamlayan farklı stillerde görseller üretebilecek.

ChatGPT’ye erişen kullanıcılar için yerleşik gizlilik korumaları sunuluyor. İstekler OpenAI tarafından kaydedilmiyor ve kullanıcıların IP adresleri gizli tutuluyor. Hesaplarını bağlamak isteyen kullanıcılar ise ChatGPT’nin veri kullanım politikalarına bağlı oluyor.

GPT-4o destekli ChatGPT bu yıl içinde iOS 18, iPadOS 18 ve macOS Sequoia’ya gelecek. Kullanıcılar bu özelliğe hesap oluşturmadan, ücretsiz olarak erişebilecek. ChatGPT aboneleri ise hesaplarını bağlayıp bu deneyimlerde ücretli özelliklerden de yararlanabilecek.

Yeni Apple Intelligence dahil olmak üzere Apple’ın yapay zeka alanındaki son adımlarını incelemek için buraya tıklayabilirsiniz.