Eğitimler

FinTech İstanbul Türkiye’nin bölgesinde lider ve dünyada örnek bir FinTech merkezi haline gelmesini kendisine vizyon olarak edinmiştir. Bu vizyona hizmet eden yolda eğitimin önemli bir rolü bulunmaktadır. Bu çerçevede FinTech İstanbul aşağıdaki başlıklarda özel eğitim programları hazırlayarak ekosistemin katılımına açmıştır.


Eğitim programları şu anda FinTech 101 ve Blockchain 101 olmak üzere iki başlıkta gerçekleşmektedir.

FinTech 101 Eğitimi her yıl iki bağımsız ve ayrı dönem şeklinde tekrarlanan bir program olarak gerçekleşmektedir.

Bugüne kadar 8 dönemde gerçekleşen FinTech 101 Eğitimine 500’ün üzerinde kişi katılmış ve eğitim sonunda katılım sertifikalarını almıştır.


Blockchain 101 Eğitimi talep oluştukça açılan bir eğitim programıdır. Bugüne kadar yedi kez gerçekleşen program 4000’nin üzerinde katılımcıya ulaşmıştır. Bu eğitim programı Blockchain düşünce yapısı, temel teknolojik bileşenleri ve uygulamaları gibi iş ve akademik dünyanın ihtiyaç duyduğu bir içerikle tasarlanmıştır.

Eğitimlerimiz hakkında kendi sayfalarından detaylı bilgi alabilir, örnek ders programlarına göz atabilir ve katılımcıların değerlendirme videolarını izleyebilirsiniz.

Eğitim programlarının hangi zamanlarda ve şartlar altında gerçekleştirileceğini öğrenmek için sitemizi takip edebilir veya e-posta listemize üye olabilirsiniz.