Paytm’den çevrimdışı QR ödemeye dev yatırım

26 Aralık 2017
641 Görüntüleme

Hindistan’ın nakitszleşme politikasında önemli rol oynayan Paytm çevrimdışı QR ödeme alınmasını mümkün kılan bir teknolojiyi devreye aldı. Bu alanda 77 milyon dolar yatırım yapacağını açıkladı.

Hindistan’ın dijital ödeme devi Paytm, QR özelliğinin artık çevrimdışı ve sınırsız ödeme alınabilecek şekilde yapılandırıldığını, bu ödeme işlemlerinde sıfır komisyon ücreti ile iş yerlerinin doğrudan banka hesaplarına ödeme kabul etmesine olanak tanıdığını açıkladı.

Şirket şimdi bu yeni sistemi ticaret dünyasında tanıtmak, kullanıcıların eğitimi ve bilinçlendirme çalışmaları yapmak için önümüzdeki 12 ay içinde 77,75 milyon dolar tutarında yatırım yapmaya hazırlanıyor.

Inc42 üzerinde yayınlanan haberin detaylarına göre Paytm Hindistan’da nakitsizleşme süreci içinde önemli bir role sahip ve şirketin satış ekibi son bir sene içinde 10.000 çalışan gibi devasa bir sayıya ulaştı.

Paytm’un COO’su Kiran Vasireddy; “Paytm QR ile işyeri ortaklarımız şimdi UPI ve kartlar dahil olmak üzere birden çok ödeme aracıyla doğrudan banka hesaplarında sıfır komisyon ile ödeme kabul edebiliyorlar” açıklamasını yaptı.

Şirketin şu anda 5 milyon ticari müşterisi bulunuyor ve önümüzdeki yılın ortalarından itibaren çevrimdışı ödemelerde altı kattan fazla büyüme oranını hedefliyor.

 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Mastercard “açık bankacılık merkezi” için FinTech girişimi ile anlaştı
Haber
7 görüntüleme
Haber
7 görüntüleme

Mastercard “açık bankacılık merkezi” için FinTech girişimi ile anlaştı

yazar05 - 19 Şubat 2019

Visa ve JPMorgan'ın olduğu gibi Mastercard'da yeni finansal teknolojiler geliştirmenin peşinde. Ödeme dünyasının devi 'açık bankacılık merkezi için FinTech girişimiyle…

Video Röportaj: Emre Sayın, Fcase Kurucu Ortağı
Video
17 görüntüleme
Video
17 görüntüleme

Video Röportaj: Emre Sayın, Fcase Kurucu Ortağı

Ahmet Usta - 18 Şubat 2019

Finovate Europe 2019'a katılan Fcase'i ziyaret ederek şirketin kurucu ortağı Emre Sayın ile şirketlerini ve çözüm sundukları konuları konuştuk. https://youtu.be/jKkSXl8UOsI

Oracle Blockchain Platformu sınır ötesi ödemeleri kolaylaştıracak
Genel
16 görüntüleme
Genel
16 görüntüleme

Oracle Blockchain Platformu sınır ötesi ödemeleri kolaylaştıracak

yazar05 - 18 Şubat 2019

Çekya merkezli FinTech girişimi SDK.finance, Oracle Blockchain Platformu'nu kullanarak ödeme endüstrisini değiştirmeyi hedefliyor. SDK.finance, Oracle Blockchain Platformu'nu bankalar ve finans…

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.