Paytm’den çevrimdışı QR ödemeye dev yatırım

26 Aralık 2017
703 Görüntüleme

Hindistan’ın nakitszleşme politikasında önemli rol oynayan Paytm çevrimdışı QR ödeme alınmasını mümkün kılan bir teknolojiyi devreye aldı. Bu alanda 77 milyon dolar yatırım yapacağını açıkladı.

Hindistan’ın dijital ödeme devi Paytm, QR özelliğinin artık çevrimdışı ve sınırsız ödeme alınabilecek şekilde yapılandırıldığını, bu ödeme işlemlerinde sıfır komisyon ücreti ile iş yerlerinin doğrudan banka hesaplarına ödeme kabul etmesine olanak tanıdığını açıkladı.

Şirket şimdi bu yeni sistemi ticaret dünyasında tanıtmak, kullanıcıların eğitimi ve bilinçlendirme çalışmaları yapmak için önümüzdeki 12 ay içinde 77,75 milyon dolar tutarında yatırım yapmaya hazırlanıyor.

Inc42 üzerinde yayınlanan haberin detaylarına göre Paytm Hindistan’da nakitsizleşme süreci içinde önemli bir role sahip ve şirketin satış ekibi son bir sene içinde 10.000 çalışan gibi devasa bir sayıya ulaştı.

Paytm’un COO’su Kiran Vasireddy; “Paytm QR ile işyeri ortaklarımız şimdi UPI ve kartlar dahil olmak üzere birden çok ödeme aracıyla doğrudan banka hesaplarında sıfır komisyon ile ödeme kabul edebiliyorlar” açıklamasını yaptı.

Şirketin şu anda 5 milyon ticari müşterisi bulunuyor ve önümüzdeki yılın ortalarından itibaren çevrimdışı ödemelerde altı kattan fazla büyüme oranını hedefliyor.

 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

BKM, Geliştiricilere API Portal ile Destek Veriyor
Açık Bankacılık
15 görüntüleme
Açık Bankacılık
15 görüntüleme

BKM, Geliştiricilere API Portal ile Destek Veriyor

Ahmet Usta - 16 Haziran 2019

Bankalararası Kart Merkezi (BKM) Direktörlerinden Güvenç Akbil, API sistemlerinin gelişimi ve açık bankacılığa etkisi ile BKM'de geliştirdikleri API Portal üzerine…

Haftanın FinTech Gelişmeleri – 16.06.2019
Bankacılık
14 görüntüleme
Bankacılık
14 görüntüleme

Haftanın FinTech Gelişmeleri – 16.06.2019

Okan Yıldız - 16 Haziran 2019

Bankalararası Kart Merkezi İş Geliştirme Müdürü Okan Yıldız, her hafta bankacılık ve ödeme teknolojileri dünyasında haftanın öne çıkan gelişmelerini Medium…

Visa ve Mastercard Facebook’un kripto parasını destekleyecek
Blockchain
15 görüntüleme
Blockchain
15 görüntüleme

Visa ve Mastercard Facebook’un kripto parasını destekleyecek

Tahsin Özyer - 14 Haziran 2019

Wall Street Journal'ın haberine göre sosyal medya devi Facebook'un henüz piyasaya sürmediği kripto para birimi 3 büyük ödeme şirketinin dikkatini…

Yorum Bırakın

e-Posta adresiniz gizli kalacak

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.