Dünyanın en büyük finansal etkinlikleri arasında kabul edilen ve ağırlıklı olarak nakitsiz ekonomi, anlık ödemeler ve finansal teknolojilere odaklanan Money 20/20 etkinliğinin Avrupa bacağı 3 Haziran 2019 günü itibariyle başladı. 

Bu sene Hollanda’nın Amsterdam kentinde düzenlenen Money 20/20 Europe etkinliği toplam üç gün sürecek ve dünyanın farklı ülkelerinden gelen 350’den fazla konuşmacıya ve pek çok FinTech girişimi ile şirketine ev sahipliği yapacak.

Açılış konuşmacılarından PayPal Çekirdek Pazarlardan Sorumlu Başkan Yardımcısı Peggy Alford’un altını çizdiği nokta ise bu sene etkinliğin en çok öne çıkan konu başlıklarından birisini oluşturuyor; nakitsiz ödemeler. Alford konuşmasında şu ifadeleri kullanıyor; “Nakitsiz ödemeler, Asya’nın yüzde 29 ile başını çektiği, tarihteki en hızlı büyüme dönemini yaşıyor. İsveç’in 2023 yılına kadar dünyanın ilk bütünüyle nakitsiz toplumu olması bekleniyor.

Bankalararası Kart Merkezi İş Geliştirme Mühendisi Enes Türk, etkinlikten izlenimleri anlık olarak paylaşıyor.

 

Türkiye’den etkinliğe katılan pek çok kişi arasında öne çıkan bir diğer isim ise Mastercard Türkiye ve Azerbaycan Genel Müdürü Yiğit Çağlayan.

Etkinlik ile alakalı daha fazla içerik ve değerlendirmeyi takipçilerimiz ile paylaşmaya devam edeceğiz. Dilerseniz geçtiğimiz seneye ait değerlendirme yazılarını aşağıdaki linkler üzerinden erişerek okuyabilirsiniz.

Money20/20 Europe’da neler konuşuldu?

Money20/20 Europe 2018’in ardından (1/2)