Samsung, şirket blogunda paylaşılan bir duyuruyla bu yaz Samsung Pay debit kartı çıkartmayı planladığını açıkladı. Samsung Pay Genel Müdürü Sang Ahn’ın yaptığı duyuruya göre şirket bunun için kişisel finans yönetimi şirketi SoFi ile işbirliği yapacak.

Apple ve Google’dan sonra kendi kartını çıkartan teknoloji devleri arasına katılacak olan Samsung, debit karta ek olarak mobil öncelikli para yönetim platformunu da hayata geçireceğini açıkladı. Paylaşılan blog gönderisinde para yönetimi platformunun veya banka kartının hangi özelliklere sahip olacağı ayrıntılı bir şekilde anlatılmıyor, ancak şirket önümüzdeki haftalarda daha fazla ayrıntı paylaşılacağını belirtiyor.

Paylaşılan blok gönderesinde konuyla ilgili olarak yer alan ifadeler şöyle: “Şu anda insanlar, temassız ödemeler gerçekleştirmek, alışveriş yapmak ve evden çıkmadan mali durumlarını kontrol etmek için hiç olmadığı kadar teknolojiye güveniyorlar. Samsung da yardımcı olmak için burada. Amacımız günlük yaşamı kolaylaştırmak ve ne önemliyse ona odaklanabilmek.

Daha geniş bir vizyona yönelik ilk adım olarak bu yaz SoFi ile birlikte, bir nakit yönetim hesabı tarafından desteklenen yenilikçi bir debit kartla yeni bir Samsung Pay deneyimi sunmayı planlıyoruz. Önümüzdeki haftalarda daha fazla ayrı paylaşmak için sabırsızlanıyoruz.

Ağustos 2019’da Samsung’un telefon piyasasındaki en büyük rakiplerinden biri olan Apple, Goldman Sachs işbirliğiyle kendi kredi kartı olan Apple Card‘ı piyasaya sürmüştü. Geçtiğimiz haftalarda da Google’ın kendi kartı üzerinde çalıştığına dair bilgiler sızmıştı. Teknoloji devleri, ödeme piyasasındaki pastadan paylarını almak için yenlikçi hamlelerine devam edecekler gibi görünüyor.

KaynakSamsung