Birkaç defa ertelendikten ve teklemeler yaşadıktan sonra dijital banka Monzo, sonunda Plus abonelik hizmetini yeni özelliklerle birlikte tekrar kullanıcılarına sundu.

Aylık 5 sterlin karşılığında Monzo Plus üyesi olabilen kullanıcılar için getirilen en önemli özelliklerden bir tanesi derin açık bankacılık entegrasyonu. Bu özellik Monzo Plus üyelerine HSBC, Lloyds ve Barclays gibi diğer banka müşterilerinin hesaplar arası para görüntülemesine ve para taşımasına olanak tanıyor.

Monzo Plus’a eklenen diğer bir özellik ise sanal kart; müşteriler gerçek baka kartı bilgilerini paylaşmadan çevrimiçi harcamalarını için sanal kartlarını kullanabilecekler. Bunun yanı sıra TransUnion ile bankanın entegrasyonundan elde edilen aylık kredi puanları ve 2000 sterline kadar olan tüm bakiyelere yüzde 1 faiz gibi özellikler de Monzo Plus’ın sunduğu ayrıcalıklardan.

Monzo Ürün Müdürü Mike Hudack, Monzo Plus’ın bu sürümüyle temellere döndüklerini ve bir şeyleri nasıl inşa ettiklerini yeniden incelediklerini söylüyor. Monzo Plus geliştirilirken insanların Monzo’yu neden sevdiğini düşündüklerini ve müşterilerin geri dönüşlerini değerlendirdiklerini de sözlerine ekliyor.

Hudack’a göre Monzo, kullanıcıların paraları üzerinde daha fazla görünürlük ve kontrol sağladığı için oldukça seviliyor. Dolayısıyla ürün geliştirirken Monzo’nun parayı yönetmede nasıl daha iyi hale getirileceğine odaklanılıyor. Monzo Plus da bu mantaliteyle geliştirildi.

Monzo Plus’ın yukarıda sıraladıklarımız haricinde ufak tefek bazı avantajları da var. Özel bütçeleme kategorileri, indirimler ve Monzo ortaklarıyla yapılan anlaşmalar bunlardan birkaçı. Ayrıca Monzo Plus üyeleri yurt dışında 400 sterline kadar ücretsiz para çekebilecekler.

İlk olarak Nisan 2019’da kullanıcılarla buluşan Monzo Plus, Eylül 2019’da sonlandırılmış ve müşterilere para iadesi yapılmıştı. Firma daha sonra topluluktan aldığı geri dönüşlerle ürününü geliştirerek tekrar piyasaya sürme kararı aldı.

Monzo ABD’de bankacılık lisansına başvurdu

Kaynakaltfi