PayPal, geçen sene Ekim ayında ABD’de başlattığı kripto hizmetini Birleşik Krallık’a genişletti. Önümüzdeki haftadan itibaren şirket, ülkedeki kullanıcıların kripto para birimleri satın almasına, satmasına ve tutmasına izin verecek.

Birleşik Krallık, geçtiğimiz yıl Ekim ayında ABD’deki lansmandan sonra PayPal’ın kripto hizmeti için genişlediği ilk uluslararası pazar oldu. ABD’li kullanıcıları gibi, PayPal’ın Birleşik Krallık müşterileri de dört kripto para birimini alıp satabilecekler: Bitcoin (BTC), ether (ETH), litecoin (LTC) ve bitcoin cash (BCH).

Şirket Birleşik Krallık genişlemesi için de mevcut ortağı Paxos ile birlikte çalışacak. Paxos, PayPal’ın şu anda harici cüzdanlara para çekilmesine izin vermediğini, ancak bunun işlevselliğini araştırdığını söylüyor.

Birleşik Krallık’taki PayPal kullanıcıları, 1£ veya 1$ gibi düşük bir tutarla kriptoya yatırım yapmaya başlayabilir, ancak maksimum yatırım tutarının sınırları bulunuyor. Birleşik Krallık’taki kullanıcılar haftada 15.000 sterlin değerinden fazla kripto satın alamayacak. ABD’de ise bu satın alma limiti haftada 100.000 dolar olarak belirlenmişti.

PayPal, kripto alım satım hizmeti sağlamanın yanı sıra kripto yatırım alanında da aktif bir görüntü çiziyor. Şirketin risk sermayesi birimi TaxBit, TRM Labs ve Talos gibi girişimleri destekledi. Bu yılın başlarında ise PayPal, kripto güvenlik şirketi Curv’ü de satın almıştı.

PayPal, süper uygulama olmak istiyor

VIABCTR