Starling Bank, önemli bir eşiği geride bırakıyor…

FinTech ekosisteminin öne çıkan oyuncularındna Starling Bank, üç milyon cari hesap sayısına ulaşıldığını duyurdu. Bu eşik, sadece mobil uygulamaya dayalı bir bankanın, 2021’de Birleşik Krallık’taki diğer tüm bankalardan daha fazla cari hesap açılışına sahne olduğuna işaret ediyor.

Starling Bank’in bankacılıktan sorumlu başkanı Helen Bierton, “Starling, teknolojinin bankacılık deneyimini dönüştürebileceğini kanıtladı ve bunun sonucunda milyonlarca müşteri çektik,” diyor ve ekliyor: “Teknoloji platformumuzu ölçeklendirilecek şekilde oluşturuldu, bu nedenle sektörde bir ilk olan ürün ve özellikleri piyasaya sürmeye devam ederken, çok daha fazla müşteriye aynı hızda hizmet vermeye hazırız.”

Starling Bank’in halihazırda Cardiff, Londra, Southampton ve Dublin’deki dört ofisinde toplam 1.854 çalışanı bulunuyor.

Geçtiğimiz Nisan ayında 131,5 milyon Sterlinlik yatırım alan Starlink Bank, değerlemesini de 2,5 milyar dolara yükseltmişti.

Starlink Bank demişken akıllara en önemli rakibi Monzo gelebilir… Monzo, 2021’de 5 milyon müşteriyi geçmişti, ancak dikkat çekici bir şekilde finansal anlamda negatif seyrinin devam ettiği biliniyor.

2018, 2019, 2020 ve 2021’de “İngiltere’nin en iyi bankası” seçilen Starling Bank’in sunduğu müşteri deneyimi, 2007’de kurulan ve işletmelere yönelik özgün incelemeleri ile saygın bir üne sahip Trustpilot platformu tarafından “mükemmel” olarak değerlendiriliyor…

Starlink Bank hakkında daha fazla ayrıntı için buraya tıklayabilirsiniz.