PayPal’dan sahtekârlığa karşı 120 milyon dolarlık tedbir

24 Haziran 2018
184 Görüntüleme

Ödeme devi PayPal, uçtan uca hizmet anlayışını güçlendirmek için 2018 yılında hız verdiği satın almalarına bir yenisini ekledi. Şirket son olarak dolandırıcılık önleme ve risk yönetim platformu Simility’i 120 milyon dolara bünyesine kattı.

Dijital ticarette yaşanan patlamayla birlikte, dolandırıcıların bu dönüşüme ayak uydurarak, kendi suç yöntemlerini tümüyle yenilediğini ifade eden PayPal COO’su ve Kıdemli Başkan Vekili Bill Ready, son bir yılda yapılan Swift Financial, iZettle, Jetlore ve Hyperwallet alımları gibi Simility alımının da ana gayesinin PayPal servislerini güçlendirmek olduğunu dile getirdi ve ekledi: “Böylelikle işletmelere küresel ticaret için tek noktadan hizmet sunabilir hale geleceğiz.”

Dolandırıcılığa yönelik ödeme aktivitelerini en aza indirmek için kişiye özgü risk kuralları belirleme kabiliyetini işletmelere sunan Simility, geçtiğimiz yıl PayPal’dan yatırım almıştı. Simility’nin platformu bazı işlemlerde diğer yöntemlerden çok daha etkili sonuçlar veriyor.

FinTech Futures haberine göre PayPal platformundaki satıcılar, Simility alımının tamamlanmasının ardından mevcut hesap yönetim ekranından erişebilecekleri yeni dolandırıcılık karşıtı araçları kullanabilir hale gelecek. PayPal’un Simility alımını 2018 yılının üçüncü çeyreğinde tamamlaması bekleniyor. Bunun ardından entegrasyon süreci hızlı bir biçimde tamamlanacak.

PayPal’a Hindistan’da yeni ofis

Satın almanın resmiyet kazanmasıyla birlikte Simility CEO’su Rahul Pangam ve Simility ekibi ise PayPal Kurumsal Servis Platformu Başkan Vekili Tushar Shah gözetiminde çalışmaya başlayacak. Alımla birlikte PayPal ayrıca Hindistan’da yeni bir ofise daha sahip olacak.

Avrupa’daki Square olarak bilinen Stockholm merkezli iZettle’ı nakit 2,2 milyar dolara satın alan PayPal, kısa bir süre önce de yapay zeka şirketi Jetlore’u satın almak üzere olduğunu açıklamıştı. PayPal’un geçtiğimiz haftalarda duyurduğu bir diğer önemli yatırım ise ise Hindistan merkezli Pine Labs idi. Şirket son olarak da e-ticaret ödeme platformu Hyperwallet’ı 400 milyon dolara satın aldığını açıklamıştı.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

BKM 2018 yılı ilk 6 aylık verileri açıkladı
Genel
62 görüntüleme
Genel
62 görüntüleme

BKM 2018 yılı ilk 6 aylık verileri açıkladı

yazar05 - 19 Temmuz 2018

Bankalararası Kart Merkezi 2018 yılının ilk 6 aylık verilerini paylaştı. Yılın ilk yarısında kartlı ödemelerin %20 büyüdüğü görülüyor. Finansal okuryazarlıktaki…

Hong Kong yönetiminden açık bankacılık hamlesi
Genel
46 görüntüleme
Genel
46 görüntüleme

Hong Kong yönetiminden açık bankacılık hamlesi

Melih Çelik - 19 Temmuz 2018

Hong Kong’un finans sektöründeki regülatör kurumu HKMA, bankacılık sektörüne yönelik olarak açık API servisini devreye aldığını duyurdu. Son dönemde FinTech…

Ant Financial, finans dünyasının sosyal ağına 120 milyon dolarlık yatırım yaptı
FinTech
60 görüntüleme
FinTech
60 görüntüleme

Ant Financial, finans dünyasının sosyal ağına 120 milyon dolarlık yatırım yaptı

Melih Çelik - 19 Temmuz 2018

Çin merkezli Snowball Finance, Ant Financial’dan 120 milyon dolarlık yatırım aldı. Şirket, finans dünyasının sosyal ağı olarak da tanımlanıyor. Alibaba…

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.