PayPal’dan sahtekârlığa karşı 120 milyon dolarlık tedbir

24 Haziran 2018
330 Görüntüleme

Ödeme devi PayPal, uçtan uca hizmet anlayışını güçlendirmek için 2018 yılında hız verdiği satın almalarına bir yenisini ekledi. Şirket son olarak dolandırıcılık önleme ve risk yönetim platformu Simility’i 120 milyon dolara bünyesine kattı.

Dijital ticarette yaşanan patlamayla birlikte, dolandırıcıların bu dönüşüme ayak uydurarak, kendi suç yöntemlerini tümüyle yenilediğini ifade eden PayPal COO’su ve Kıdemli Başkan Vekili Bill Ready, son bir yılda yapılan Swift Financial, iZettle, Jetlore ve Hyperwallet alımları gibi Simility alımının da ana gayesinin PayPal servislerini güçlendirmek olduğunu dile getirdi ve ekledi: “Böylelikle işletmelere küresel ticaret için tek noktadan hizmet sunabilir hale geleceğiz.”

Dolandırıcılığa yönelik ödeme aktivitelerini en aza indirmek için kişiye özgü risk kuralları belirleme kabiliyetini işletmelere sunan Simility, geçtiğimiz yıl PayPal’dan yatırım almıştı. Simility’nin platformu bazı işlemlerde diğer yöntemlerden çok daha etkili sonuçlar veriyor.

FinTech Futures haberine göre PayPal platformundaki satıcılar, Simility alımının tamamlanmasının ardından mevcut hesap yönetim ekranından erişebilecekleri yeni dolandırıcılık karşıtı araçları kullanabilir hale gelecek. PayPal’un Simility alımını 2018 yılının üçüncü çeyreğinde tamamlaması bekleniyor. Bunun ardından entegrasyon süreci hızlı bir biçimde tamamlanacak.

PayPal’a Hindistan’da yeni ofis

Satın almanın resmiyet kazanmasıyla birlikte Simility CEO’su Rahul Pangam ve Simility ekibi ise PayPal Kurumsal Servis Platformu Başkan Vekili Tushar Shah gözetiminde çalışmaya başlayacak. Alımla birlikte PayPal ayrıca Hindistan’da yeni bir ofise daha sahip olacak.

Avrupa’daki Square olarak bilinen Stockholm merkezli iZettle’ı nakit 2,2 milyar dolara satın alan PayPal, kısa bir süre önce de yapay zeka şirketi Jetlore’u satın almak üzere olduğunu açıklamıştı. PayPal’un geçtiğimiz haftalarda duyurduğu bir diğer önemli yatırım ise ise Hindistan merkezli Pine Labs idi. Şirket son olarak da e-ticaret ödeme platformu Hyperwallet’ı 400 milyon dolara satın aldığını açıklamıştı.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Banca Transilvania açık bankacılık platformunu duyurdu
Bankacılık
7 görüntüleme
Bankacılık
7 görüntüleme

Banca Transilvania açık bankacılık platformunu duyurdu

yazar05 - 23 Mart 2019

Romanya merkezli Banca Transilvania, FinTech'lerin banka hizmetleri ile entegrasyonunu test etmesine imkan sağlayacak açık bankacılık platformu duyurdu. BT Açık Bankacılık…

JPMorgan Chase işe alımlar için video oyunlarını test ediyor
FinTech
15 görüntüleme
FinTech
15 görüntüleme

JPMorgan Chase işe alımlar için video oyunlarını test ediyor

yazar05 - 23 Mart 2019

JPMorgan Chase & Co, stajyerleri işe alırken nörobilim tabanlı video oyunlarını kullanmak istiyor. Şirketin amacı aday havuzunu odaklı bir şekilde…

Apple, ödemeler için API geliştiren Stamplay’i satın aldı
FinTech
16 görüntüleme
FinTech
16 görüntüleme

Apple, ödemeler için API geliştiren Stamplay’i satın aldı

yazar05 - 23 Mart 2019

Apple, ödemeler için API entegrasyonu geliştirilen Stamplay firmasını 5.6 milyon dolara satın aldı. Venture Beat'in haberine göre Roma merkezli girişim…

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.